GeoStart

GeoSTART to program w ramach którego Uniwersytet Jagielloński podjął współpracę z firmą ProGea Consulting. Przedsięwzięcie polega na pomocy studentom piszącym swoje prace dyplomowe poprzez udostępnianie licencji na specjalistyczne, komercyjne oprogramowanie służące do przetwarzania danych LiDAR pochodzących z lotniczego skanowania laserowego.

Lotnicze skanowanie laserowy jest technologią bardzo szczegółowego pomiaru powierzchni ziemi dokonywanego za pomocą skanera umieszczonego na samolocie. W związku z jej rosnącą popularnością coraz częściej jest ona obiektem badań oraz prac naukowych.

Należy wspomnieć, że studentom korzystającym z tych rozwiązań poza dostępem do programów przysługuje merytoryczne wsparcie pracowników firmy ProGea Consulting w dziedzinie obsługi udostępnionych narzędzi.

Programy, z których korzystać mogą magistranci Uniwersytetu Jagiellońskiego to:

• LP360 Advanced formy QCoherent
    (więcej o aplikacji tutaj)
  • LIS 3.0 LiS Desktop firmy LASERDATA
    (więcej o aplikacji tutaj)

Więcej informacji o programie GeoSTART znajdą Państwo
pod adresem - ProGea.pl - GeoSTART.