Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Warsztaty terenowe o tematyce zrównoważonego rozwoju oraz ochrony krajobrazu i przyrody

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego zaprasza do udziału w warsztatach terenowych o tematyce zrównoważonego rozwoju oraz ochrony krajobrazu i przyrody.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Podczas warsztatów odbędzie się wycieczka autokarowa w celu zapoznania się z charakterystyką krajobrazów Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, zagrożeniami i narzędziami możliwymi do wykorzystania w ochronie krajobrazu oraz dobrymi i złymi praktykami w planowaniu przestrzennym i gospodarowaniu krajobrazem.

W wybranych punktach zostaną przeprowadzone zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne warsztaty związane z planowaniem przestrzennym i ochroną elementów składowych krajobrazu.

Dostępne terminy: 2 lub 19 lipca 2024 r. Warsztaty terenowe potrwają około 4 godziny.

Istnieje również możliwość zorganizowania warsztatów stacjonarnych, obejmujących zagadnienia planowania przestrzennego na terenach parków krajobrazowych. Warsztaty takie potrwają 2-3 godziny. Terminy do uzgodnienia.

 

Osoba kontaktowa - Anna Lasończyk: a.lasończyk@zpkwm.pl, 783 147 941.
Informacje prosimy przesyłać do 19 czerwca.

 

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Zrównoważony rozwój terenów podmiejskich i wiejskich w parkach krajobrazowych" dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.