Warsztaty "nowa Przestrzeń"

Zobacz efekty pracy grup warsztatowych z Instytutu Socjologii UJ, Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Relacja z warsztatów studenckich "Nowa Przestrzeń"

Już w czwartek 28 listopada o 15.00 prezentacja projektów – zapraszamy na Wydział Architektury Wnętrz ASP przy ul. Humberta. ​

‘Kampus uniwersytecki’ – jaką pełni funkcję w mieście, dla społeczności akademickiej, dla mieszkańców miasta i otaczających go dzielnic? Czy jest przestrzenią otwartą i integrującą? czy wpisuje się w zrównoważony rozwój miasta? Temat podjęto w Krakowie podczas 4 dniowych studenckich warsztatów projektowych “Nowa Przestrzeń”, którym patronuje Sekcja Socjologii Miasta PTS.

Każdy zespół projektowy tworzą studentki i studenci 5 kierunków, z czterech uczelni: Instytutu Socjologii oraz Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ, Wydziału Architektury Wnętrz ASP, Wydziału Architektury PK oraz Katedry Wibroakustyki AGH. W tym roku zadanie dotyczy Kampusu 600-lecia Odnowienia UJ, potocznie zwanego 'Kampusem na Ruczaju'.