Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Slajdowiska u geografów - Pakistan i Nepal

Slajdowiska u geografów - Pakistan i Nepal

Zapraszamy serdecznie na kolejne wydarzenie z cyklu "Slajdowiska u Geografów" - tym razem Pakistan i Nepal. Środa 11.12.2019 r. 19:30 - sala 1.21 ( I piętro).

Pakistan i Nepal - wędrówki po Karakorum i trekking do Everest Base Camp

Tym razem wraz z Teresą Tokarz i Dawidem Sznajderem pojedziemy do Pakistanu i Nepalu, a więcej powiedzą wam sami goście:

"Do Pakistanu wybraliśmy się tyko z zarysem planu, w którym zawierał się Nanga Parbat Base Camp oraz dotarcie, w miarę możliwości do najwyżej położonej granicy państw na świecie między Pakistanem a Chinami. Zakładaliśmy również możliwie jak najniższy budżet i podróżowanie tylko i wyłącznie autostopem. Dzięki wielu niesamowitym ludziom poznanym w drodze udało nam się zrobić cztery bardzo przyjemne trasy w Karakorum i przejechać ponad 3000 km autostopem, w tym Karakorum Highway w dwie strony oraz dotrzeć do granicy z Chinami.

Nie obyło się bez kilku mniejszych lub większych wpadek, ale kraj taki jak Pakistan nie pozwala na zaplanowanie zbyt wielu rzeczy. Zdarzały się niespodzianki, nie tylko widokowe, ale przede wszystkim w życzliwości ludzi których spotykaliśmy na trasie.
Czując wciąż niedosyt gór udaliśmy się do Nepalu. Zaczynając wędrówkę w Jiri, przez malowniczo położone wioski dotarliśmy do Lukli, a po dwóch tygodniach trekkingu, Mount Everest ukazał nam się w całej okazałości. Nie lada emocji i przygód dostarczyło przejście przez przepiękną Cho La Pass.

Oprócz opowieści z drogi, podpowiemy jak przygotować się do trekkingu, co ze sobą zabrać i jak zaplanować trasy zarówno
w Pakistanie jak i w Nepalu. Zobaczycie, że przygoda w najwyższych górach świata jest "na wyciągnięcie ręki".

Zapraszamy na solidną porcję górskich opowieści!"


Czekamy na was z kawą i herbatą!
Polecamy bloga:
https://www.facebook.com/ZaczynajacOdMarzen/

Do zobaczenia!