Wręczenie tytułu Doctora Honoris Causa Profesorom: Antoniemu Jackowskiemu i Stanisławowi Liszewskiemu

W dniu 15 października 2013 r. w Presowie odbyła się uroczystość nadania godności Doctora Honoris Causa Uniwersytetu Preszowskiego (Republika Słowacka) Panom Profesorom: Antoniemu Jackowskiem z Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ oraz Stanisławowi Liszewskiemu z Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.
W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział m.in. Dziekan Wydziału BiNOZ UJ dr hab. Małgorzata Kruczek, Dyrektor IGiGP UJ dr hab. Marek Drewnik, pof. dr hab. Dantuta Ptaszycka-Jackowska, prof. dr hab. Szczepan Biliński, prof. dr hab. Kazimierz Krzemień oraz liczne grono pracowników IGiGP UJ.