Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie 2019

Celem Festiwalu jest prezentacja osiągnięć naukowych i artystycznych, ukazanie praktycznych korzyści wynikających z postępu naukowego i innowacyjności oraz ich wpływu na jakość życia. Również nasz Instytut weźmie udział prezentując swoją działalność naukową i przybliżając zainteresowanym do czego można wykorzystać badania geografów.

Zachęcamy do udziału w projekcie wolontariackim związanym z Festiwalem Nauki i Sztuki w Krakowie!

Festiwal prowadzi transmisje live poprzez portal YouTube:

Dzień 1:

Dzień 2:

Dzień 3:

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie organizowany od 2001 roku przez uczelnie akademickie i instytuty Polskiej Akademii Nauk jest wydarzeniem popularyzującym naukę i sztukę. Celem Festiwalu jest prezentacja osiągnięć naukowych i artystycznych, ukazanie praktycznych korzyści wynikających z postępu naukowego i innowacyjności oraz ich wpływu na jakość życia.
Idea Festiwalu zrodziła się podczas przygotowań do obchodów 600. roku działalności Uniwersytetu Jagiellońskiego, który był głównym organizatorem imprezy w latach 2000-2004. Sukces pierwszej edycji Festiwalu zachęcił organizatorów do kontynuowania przedsięwzięcia w następnych latach. Z roku na rok Festiwal przyciągał coraz większe rzesze zainteresowanych oferując bogatszy repertuar wydarzeń w coraz atrakcyjniejszej formie. W latach 2005-2007 pieczę nad Festiwalem sprawowała Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie. Festiwalowe miasteczko namiotowe zostało przeniesione wówczas na Rynek Główny, a wszelkie wykłady, spotkania i panele dyskusyjne organizowane były w obiektach poszczególnych uczelni. Od 2008 roku koordynatorami głównymi Festiwalu byli kolejno: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Osoba kontaktowa: Pani Katarzyna Rotter-Jarzębińska
12 664 5303; katarzyna.rotter@uj.edu.pl; pokój 3.43.
Termin zgłoszeń: do 18 kwietnia br.