Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

ROK 2018

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Styczeń

Odznaczenie Instytutu

Dnia 27 stycznia br. przez Prezydium PTG przyznało Medal Polskiego Towarzystwa Geograficznego dla Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej. Indywidualne Medale PTG otrzymali także: prof. dr hab. Bolesław Domański, prof. dr hab. Antoni Jackowski oraz prof. dr hab. Kazimierz Krzemień.

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Marzec

Wyrożnienie pracy magisterskiej

Praca magisterska mgr. Łukasza Fiedenia pt. „Zmiany użytkowania gruntów, gospodarowania i codziennego życia mieszkańców gmin w pasie autostrady A4” otrzymała wyróżnienie w XXVII edycji Konkursu na Nagrodę im. J. i W. Wawrzynków organizowanego przez Państwowy Instytut Naukowy – Instytut Śląski w Opolu. Praca ta została także uznana przez Towarzystwo Urbanistów Polskich za najlepszą pracę dyplomową z zakresu gospodarki przestrzennej obronioną w 2017 r.
 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Maj

dr Piotr Trzepacz zwycięzcą Laudacji Studenckich

Laudacje Studenckie to program, który jest formą wyrażenia wdzięczności za pomoc i troskę, która umożliwia studentom realizację ich projektów oraz przyczynia się do inicjowania i upowszechniania pro-studenckich rozwiązań w zakresie dydaktyki akademickiej.

W piątej edycji tego programu zwycięzcą w kategorii Przyjaciel Studenta otrzymał pracownik naszego Instyututu dr Piotr Trzepacz.

To już drugie wyróżnienie dla pracowniak Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ - w roku 2015 zwyciężczynią w kategorii Pomocna Dłoń została mgr Anna Strzelec.
Więcej o laudacjach:

http://laudacjestudenckie.pl/

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Październik

Wyróżnienie Monografii w międzynarodowym konkursie

Monografia naukowa "Police" opublikowana nakładem naszego Instytutu zajęła II miejsce w Międzynarodowym Konkursie "Najlepsze Wydawnictwo o Górach". Wręczenie certyfikatu potwierdzającego otrzymanie nagrody odbędzie się w piątek podczas drugiego dnia Targów Książki w Krakowie. Redaktorem monografii jest nasz doktorant mgr Paweł Franczak.

Kolejny sukces w Międzynarodowym Maratonie Klimatycznym

Nasi studenci ponownie odnieśli duży sukces w Międzynarodowym Maratonie Klimatycznym "Climathon". Waldemar Boczar, absolwent e-gospodarki przestrzennej i obecny student kierunku geografia zdobył pierwsze miejsce projektem "Ogrody deszczowe", a zespół w składzie: Grzegorz Spytkowski, Gabriela Dąbek, Alicja Wieczorek oraz Liudmila Rudz (wszyscy studenci lub absolwenci e-gospodarki przestrzennej) otrzymał wyróżnienie za projekt "Park Przyjaciół Człowieka".

Wyróżnienie za współpracę z partnerami biznesowymi

Dr hab. Mirosław Żelazny otrzymał w obecności JM Rektora wyróżnienie, dyplom wręczony przez Centrum Transferu Technologii CITTRU za stalą i wieloletnią współpracę z partnerami biznesowymi, przynosząca ciągłe i najwyższe w skali UJ przychody z tytułu świadczenia komercyjnych usług badawczych i eksperckich.

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Listopad

Przynzanie grantów Narodowego Centrum Nauki

Pracownicy i doktoranci naszego Instytutu otrzymali granty w programach Narodowego Centrum Nauki: w programie Miniatura dwa projekty: dr Piotr Kłapyta oraz dr Katarzyna Staszyńska, w ramach Preludium dwa granty: mgr Łukasz Fiedeń oraz mgr Magdalena Gus, natomiast w programie OPUS grant otrzymała dr Katarzyna Ostapowicz.

Wyróżnienie pracy magisterskiej

Nasz absolwent p. Piotr Góra otrzymał pierwsze wyróżnienie w konkursie prac magisterskich „Przestrzeń wspólna jest wartością” organizowanym przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki za pracę pod tytułem „Tymczasowe zagospodarowanie przestrzeni w mieście”, której promotorem był dr hab. Krzysztof Gwosdz.