Kolejna wyprawa z IGiGP UJ na Svalbard zakończona sukcesem!

Tym razem doktorantka z Zakładu Gleboznawstwa i Geografii Gleb, mgr Anna Bartos wraz ze swoim promotorem (dr. hab. Wojciechem Szymańskim) zakończyła z powodzeniem swoje badania terenowe w centralnej części Spitsbergenu (Svalbard).

Badania dotyczyły wpływu różnych zbiorowisk tundrowych na zawartość oraz skład chemiczny materii organicznej w glebach z wieloletnią zmarzliną.

Po mroźnej oraz pełnej reniferów oraz bernikli pozostaje tylko opracowanie zebranego materiału naukowego w laboratorium.
Badania zostały sfinansowane ze środków POB Anthropocene (konkurs Talent Management).

Spotkanie z cyklu "Meteorologia i Klimatologia dla każdego"
Wielkie wyróżnienie dla naszego klubu Krwiodawstwa!
Wykład: Stratospheric Solar Geoengineering - Taking the Edge off Climate Change?
Spotkanie z cyklu "Meteorologia i Klimatologia dla każdego"