Granty Narodowego Centrum Nauki

Pracownicy Systemów Informacji Geograficznej, Kartografii i Teledetekcji uzyskali granty w programie Miniatura.

Pracownicy Zakładu Systemów Informacji Geograficznej, Kartografii i Teledetekcji uzyskali granty Narodowego Centrum Nauki, w ramach programu Miniatura. Dr inż. Natalia Kolecka w ramach projektu odbędzie staż naukowy w instytucie Swiss Federal Research Institute WSL, gdzie realizować będzie badania dotyczące porzucania gruntów rolnych na podstawie zobrazowań satelitarnych Sentinel-2. Dr Dominik Kaim odbędzie w ramach projektu wizytę konsultacyjną w Silvis Lab - Spatial Analysis for Conservation and Sustainability na Uniwersytecie Wisconsin-Madison w Stanach Zjednoczonych, by dostosować wypracowaną tam metodę wyznaczania sąsiedztwa obszarów naturalnych i antropogenicznych (Wildlife-Urban Interface, WUI) do warunków karpackich.
III miejsce w konkursie Teaching Slam - dr Małgorzata Pietrzak
Mgr Anna Strzelec otrzymała nagrodę podczas XII Krakowskich Dni Integracji